Denně se setkávám s klienty, kteří řeší nespokojenost se svými vlasy nebo s pokožkou hlavy, a díky tomu zjišťuji, že existuje hodně různých návodů na krásné vlasy, ale moc jich nefunguje. Rozhodla jsem se předat Vám svoji zkušenost.

V první řadě se často setkávám s dotazem, zda foukat, či nefoukat vlasy. Při domácím foukání nejde úplně o vlasy, ale o vlasovou pokožku, která je jako les a díky vlhku dokáže vytvářet nežádoucí „plísně“. Takže určitě foukat od pokožky, délky prosušíte a můžete tvarovat.

Správné mytí vlasové pokožky a použití kondicionéru jsou nedílnou součástí krásných vlasů.Vlasy si vždy splachujte v záklonu a nechte trochu odtéct vodu, aby Vám usazeniny z trubek nepodráždily pokožku. Malé množství šamponu naneste na několik míst hlavy a rozpěňte. Pokud šampon nepění, nepanikařte a určitě nepřidávejte šampon. Stačí přidat trochu vody a šampon opět rozpěnit. První mytí (pokud si hlavu nemyjete každý den) nečekejte krásnou hustou pěnu, vlasy a pokožku spláchněte a proces opakujte. Jde o umytí pokožky, vlasy se myjí samy tím, že se šampon napění na pokožce, a při procesu splachování určitě délky nedrhněte o sebe.

Přichází na řadu kondicionér. Je jedno, jak dlouhé máte vlasy, kondicionér je důležitý. Používá se na celé délky vlasů, ale ne na pokožku. Malé množství naneste do délek
a zbytkem, který Vám zůstal na rukou, pak projeďte prsty od hlavy ke středům.

Po nanesení následuje rozčesání – ne před mytím ani po úplném spláchnutí, ale teď. Kondicionér klouže, a tak Vám hřeben nepoškodí kutikulu a vlasy Vám půjdou krásně rozčesat. Také vyčešete vlasy, které by Vám během několika hodin stejně vypadly. Chvíle působení a pak spláchněte. Oplachujte dlouho. I když máte pocit, že je vše vypláchnuté, tak ještě chvíli oplachujte. J

Vlasy jemně vyždímejte a zabalte do ručníku, aby nasákl co nejvíce vody, ale neprodlužujte to, vlasová pokožka musí být vysušená co nejdříve. No a abyste docílili perfektně držícího účesu, je nutné použít styling – pěnu ke kořínkům nebo i do délek, ochranu před foukáním nebo nějaký fluid, ale tužicí produkt doporučuji určitě. Často se mi totiž stává, že klientka nechce používat kondicionér, protože po něm má moc jemné vlasy, které ji neposlouchají, když ale použijete vhodný tužicí produkt, budete mít krásné lesklé a tvar držící vlasy, které se nelámou. Takže naneste produkt, vlasy vysušte od pokožky fénem s hubicí a délky dotvarujte kartáčem.

Přeji Vám krásný pocit z Vašich vlasů.

Sdílet na